• Novinka
Tulsi s harmančekom a medom, sypaný čaj
  • Tulsi s harmančekom a medom, sypaný čaj

Tulsi s harmančekom a medom, sypaný čaj

8,90 €

Upokojujúca, relaxačná bylinná zmes z harmančekových kvetov v kombinácii s bazalkou posvätnou a anízom, obohatená o skvelú medovú arómu. Nakoľko neobsahuje kofeín, je vhodná počas celého dňa.

Vypredané

Bylinky z tejto čajovej zmesi nielen dobre chutia, ale obsahujú aj množstvo zdraviu prospešných látok. Bylinka Tulsi je silným antioxidantom, podporuje obranyschopnosť a imunitu organizmu. Je adaptogén, čo znamená, že pomáha telu bojovať proti stresu. Prečistuje dýchacie cesty.

Už v minulosti sa harmanček používal na liečbu zimnice, bolestí hlavy, ochorení pečene, a zmierňovali sa ním aj bolesti žien pri menštruácii. Pomôže aj pri kŕčoch a tráviacich ťažkostiach. Priaznivo pôsobí na nervový systém a účinný je aj pri boji s nespavosťou.

Zloženie: rumanček kamilkový (Matricaria recutita) kvety 50,00 %, Tulsi – bazalka posvätná (Ocimum sanctum) listy 26,80 %, Tulsi – bazalka príjemná (Ocimum gratissimum) listy 7,20 %, fenikel obyčajný (Foeniculum vulgare) semeno 12,00 %, organická medová aróma 4,00 %.

Obsah (hmotnosť): 100 g v darčekovej plechovke.

Príprava: 1 čajovú lyžičku čaju (2 g) zalejte 200 – 250 ml vriacej vody a nechajte lúhovať 3 – 5 minút alebo dlhšie, podľa toho ako veľmi aromatický a silný čaj chcete. Oslaďte podľa chuti. Neodporúča sa piť s mliekom. Ako ľadový čaj v letných mesiacoch príjemne osvieži. Vhodný na pitie počas celého dňa, nakoľko neobsahuje kofeín. Pre maximálny účinok pite 2 až 3 šálky denne.

Všetky naše čaje pochádzajú z indických ekologických fariem, kde je zaručená ich vysoká kvalita a taktiež účinok. Ten je zabezpečený vďaka šetrnému spracovaniu bylín, čím sa zachováva účinok prírodných esenciálnych olejov a ďalších prírodných látok. Všetky čaje a bylinky v nich spĺňajú certifikáty BIO kvality.

0.20 kg
OI-CHAMO-100
0 ks
Sypaný
India